Lekcja z Burmistrzem

„Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

Panowie w klasie 1c Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach przeprowadzili lekcję wiedzy o samorządzie lokalnym. Było o zadaniach burmistrza, miejskich radnych, budżecie i demokracji. Nie zabrakło także wniosków składanych przez najmłodszych mieszkańców gminy. Między innymi na takie w swojej codziennej pracy czekają samorządowcy. A to dlatego, by na sprawy spoglądać z różnych punktów widzenia. Dlatego w planach gminnych samorządowców jest powołanie młodzieżowej rady miejskiej.

Lekcja z burmistrzem i radnym dla siedmiolatków to pierwszy etap poznawania lokalnego samorządu. Uczniowie klasy 1c wraz ze swoim wychowawcą, Januszem Ludwą w przyszłym roku planują udział w posiedzeniu rady miejskiej.

Foto galeria:
Lekcja z Burmistrzem - galeria