;

Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 1-4

W dniach 25-28 kwietnia uczniowie klas 1-4 mieli przyjemność uczestniczyć w dwugodzinnych warsztatach prowadzonych przez Panią psycholog Anetą Łatę z Centrum Działań Profilaktycznych z Wieliczki.

Warsztat pt. „Silna mała mróweczka” (klasa 1c, 3c) miał na celu budowanie optymistycznej postawy, która prowadzi do zwiększonej pewności siebie, przeświadczenia o skuteczności własnych działań, wytrwałości, a także tolerancji i szacunku dla innych. „Tomek i czarny kruk” (klasa 1b, 2b, 3b) to spotkanie, którego celem było  przygotowanie dzieci do funkcjonowania wolnego od przemocy poprzez nauczenie ich kontroli negatywnych emocji, rozwiązywania konfliktów oraz rozróżniania zachowań akceptowanych i nieakceptowanych społecznie. „Złość da ci w kość” (klasa 4a, 4b) – głównym celem spotkania była nauka postawy wolnej od agresji, poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także budowania pozytywnych relacji między rówieśnikami. Warsztaty pt. „Nie bój się lęku” (klasa 4c) wyjaśniają,  jak nabrać większej pewności siebie, opanować nieśmiałość czy poradzić sobie z traumatycznym wydarzeniem. Celem tych zajęć jest również przekonanie młodych ludzi, że z lękami czy depresją naprawdę można i warto wygrać. Warsztat pt. „Mistrzowie wyobraźni. Trening kreatywności” (klasa 3a) wykorzystuje nieograniczoną energię dziecięcej twórczości, pokazuje, jak zamieniać bądź co bądź często bezproduktywną radość tworzenia w zadania prowadzące w sposób twórczy do określonego celu i w ten sposób połączyć przyjemne z pożytecznym. „Przyjazna zabawa to dobra sprawa” (klasa 2a) to warsztat, który ma na celu uświadomienie dzieciom, czym są konflikty, co je wywołuje, a także jakie konsekwencje mogą z nich wynikać. Prowadzone przez doświadczonych psychologów zajęcia pomagają kształtować prawidłowy system wartości oraz uczą pozytywnego nastawienia do siebie i otoczenia. Pokazują również, jak radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów. Po spotkaniu dzieci lepiej umieją nazywać i kontrolować swoje emocje. Trafniej też potrafią rozróżniać zachowania dobre od złych i wiedzą, jak reagować, kiedy są świadkami przemocy.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w spotkaniach, które prowadzone były w formie warsztatowej – aktywizującej i angażującej wszystkich zgromadzonych do współpracy.

47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. 77 44 60 395
Statystyka odwiedzin: Dziś: 312, W tym miesiącu: 13340, Wszystkich: 1251891