;

Mamy laureatów w przedmiotowych konkursach kuratoryjnych

O tym, że mamy laureatów w przedmiotowych konkursach wojewódzkich wiemy od mniej więcej dwóch miesięcy. Są nimi: Marek Gawinek, uczeń kl.7a, laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i Mateusz Rodak, uczeń kl. 8c, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Jednak dopiero w tym tygodniu z Kuratorium Oświaty w Opolu dotarły dla uczniów stosowne dyplomy potwierdzające ich osiągnięcia.

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe na szczeblu wojewódzkim to jedne z najważniejszych sprawdzianów wiedzy, w jakich mogą startować uczniowie. Na wszystkich szczeblach konkursu (szkolnym, miejsko-gminnym i wojewódzkim) uczniowie rozwiązywali pisemne testy. Udział w takim konkursie wymaga ogromnego zaangażowania i wielu godzin pracy. Tylko nielicznym udaje się dojść do finału wojewódzkiego, a następnie uzyskać tytuł laureata. Znalezienie się w czołówce najlepszych historyków i anglistów w województwie nie należało do najłatwiejszych zadań, co niewątpliwie świadczy o doskonałym przygotowaniu naszych uczniów. Markowi i Mateuszowi przysługuje wiele przywilejów, ocena celująca z przedmiotu, wpis na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, a ponadto wszystkie szkoły ponadpodstawowe w naszym województwie stoją przed nimi otworem. Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów.

IMG_20220427_095357666.jpeg

47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. 77 44 60 395