FINAŁ KONKURSU MATEMATYCZNEGO WE WROCŁAWIU 2016

29.04.2016 we Wrocławiu odbył się finał krajowy konkursu matematycznego „Pangea”. Naszą szkołę pod opieką pani Moniki Czernek reprezentowali uczniowie klasy V Marek Geisler, Natalia Kiwic, gdzie rywalizowali z uczniami z całej Polski.

Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula już po raz 14 zorganizowały Konkurs Matematyczny PANGEA. Jest on corocznie przeprowadzany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.

W  naszej szkole w I etapie konkursu brało udział 64 osób, z których do finału dostały się : Marek Geisler,  Natalia Kiwic.

W finale, w kategorii klas piątych startowało 129 osób, które uzyskały najlepsze wyniki w Polsce.

Po ogłoszeniu wyników Marek Geisler zajął 49 miejsce otrzymując 74% poprawnych odpowiedzi, a Natalia Kiwic 58 miejsce otrzymując 64% poprawnych odpowiedzi .

Było to dla uczniów nowe doświadczenie i ogromny sukces dostając się do finału.
Gratulujemy!

Foto galeria: