×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

labolatoria-przyszlosci-logosy.jpeg

„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

w naszej szkole !

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego  w Krapkowicach uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „ Laboratoria przyszłości”.

W ramach pozyskanych pod koniec 2021 roku środków z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 nasza szkoła zakupiła nowoczesny sprzęt o łącznej wartości 129600 zł m.in. drukarkę 3D z akcesoriami, mikrokontrolery, stacje lutownicze, aparat fotograficzny, kamerę, sprzęt nagłaśniający, roboty z akcesoriami, a także wyposażyła szkolne stanowiska do prac technicznych i robotyki, materiały eksploatacyjne i pomoce dydaktyczne.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krapkowicach
47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. +48774460395
Statystyka odwiedzin: Dziś: 443, W tym miesiącu: 2883, Wszystkich: 2228981

Deklarcja Dostępności