×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dentobus w Krapkowicach

Informujemy, że w dniach 30 - 31 sierpnia 2021 roku w godzinach od 14.00 do 18.00 na parkingu marketu KAUFLAND ulica Księdza Koziołka 46 w Krapkowicach będzie stał DENTOBUS ( mobilny gabinet stomatologiczny ), z którego usług mogą skorzystać  dzieci i młodzież do 18 roku życia.

DENTOBUS to  mobilny gabinet stomatologiczny ( udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży . Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE. W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki,które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie oraz leczenie zębów. Pacjnet musi przybyć na wizytę w obecności rodzica lub prawnego opiekuna oraz posiadać przy sobie PESEL. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym. Na wizytę nie trzeba się rejestrować.

Drodzy Rodzice zadbajcie o stan zdrowia jamy ustnej swoich dzieci przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krapkowicach
47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. +48774460395
Statystyka odwiedzin: Dziś: 252, W tym miesiącu: 7835, Wszystkich: 2254333

Deklarcja Dostępności