;

Niewidomi są wśród nasd

Uczniowie klasy integracyjnej 2c wzięli udział w kolejnych zajęciach dotyczących osób niepełnosprawnych. Tym razem tematem lekcji były osoby niedowidzące i niewidome.  Uczniowie dowiedzieli się jakie mogą być przyczyny wad wzroku, jak w życiu codziennym radzą sobie osoby słabowidzące i niewidome. Mogli poczuć się jak osoby niewidome, poprzez dotykanie przedmiotów, smakowanie owoców i warzyw oraz wąchanie przypraw z zasłoniętymi oczami.
Uczniowie mogli zapoznać się z elementami czytania oraz "pisania" techniką Braille'a.Mieli także okazję zobaczyć jak wygląda książka napisana alfabetem Braile’a.Następnie dzieci rozpoznawały kształty za pomocą dotyku.  Próbowały również jak można poruszać się nic nie widząc.
Celem zajęć było uwrażliwienie na obecność osób niepełnosprawnych w codziennym życiu oraz akceptowanie tej inności. To praktyczne zapoznawanie ze światem osób niepełnosprawnych.

Zajęcia zorganizowała i przeprowadziła pani Wioleta Kurc - Krzemińska

47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. 77 44 60 395