Zimowisko 2016

Program zimowiska przeznaczony był dla uczniów klas I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im J. Słowackiego w Krapkowicach i miał na celu objęcie opieką uczniów podczas ferii zimowych. Zaplanowane cele – zapewnienia dzieciom, wszechstronnego rozwoju, kształtowania zdrowego i aktywnego nawyku spędzania czasu wolnego zostały zrealizowane. Poprzez atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, wdrażano do właściwych zachowań  w miejscach publicznych (kino, biblioteka, muzeum, itp.) i obiektach sportowych (basen). Podczas zajęć występowały różne formy i metody pracy  z dziećmi – planszowe gry umysłowe, konkursy plastyczne, gry i zabawy sportowe. Zajęcia odbywały się w grupach wiekowych, prowadzonych przez przydzielonych wychowawców, którzy posiadają odpowiednie przygotowania pedagogiczne. W zajęciach uczestniczyło 102 dzieci.

Zajęcia odbywały się w okresie od 01.02. – 05.02.2015r. w godz. 8:30-13:30. Dzieci objęte były jednym posiłkiem dziennie –  obiady.

Program zajęć był bardzo bogaty. Dzieci wyjeżdżały na basen, były w kinie oraz  Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach. Odbyła się wycieczka do Opola, do Muzeum Śląska Opolskiego. Ponadto wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez Powiatową Komendę Policji   w Krapkowicach poświęconym bezpieczeństwu a także zapoznały się  z zawodem snycerza i kowala, i sami mogli posmakować tego zawodu. Podczas zajęć wykorzystano m. in. salę gimnastyczną, świetlicę, pracownie komputerowe.

Foto galeria:
Zimowisko 2016- galeria