Dzień Bezpiecznego Internetu

Szanowni rodzice

W związku ze zbliżającym się Dniem Bezpiecznego Internetu, przygotowaliśmy dla Państwa kilka przydanych informacji na temat bezpieczeństwa Państwa dzieci w momencie korzystania przez nie z Internetu.

Internet jest miejscem, w którym można znaleźć dosłownie wszystko – od wartościowych informacji, po zupełnie niepotwierdzone naukowo tzw. „fakenewsy”. Jest to miejsce, które pozwala np. wirtualnie zwiedzić dalekie kraje, jednocześnie zagrażając dziecku poprzez wyświetlanie niewłaściwych dla niego treści, często pojawiających się znienacka.  Dzieci spędzają w sieci sporą ilość czasu, jeżeli pozwolimy im na pełną swobodę i brak naszej kontroli, zgadzamy się na wszystkie zagrożenia jakie ze sobą niesie. To tak jakby w lunaparku pozwolić dziecku na korzystanie ze wszystkich urządzeń – nie zwracając uwagi na ograniczenia wiekowe.  Dlatego tak ważna jest rozmowa z dzieckiem, uświadomienie mu zagrożeń, wpojenie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Wskazówki do rozmowy znajdziecie Państwo m.in. na stronach www.dzieckowsieci.pl, www.twojedzieckowsieci.pl, www.bezpieczneinterneciaki.pl.

To rodzic jest odpowiedzialny za to, co ogląda i co robi jego dziecko w sieci.  Aby zachować wszystkie środki bezpieczeństwa, warto zainstalować, na użytkowanym przez dziecko urządzeniu, jedną z wielu dostępnych na rynku aplikacji, takich jak:

1. Out of the Park Apps Kids Zone
  2. Kiddoware Kids Place
  3. Whisper Arts Kid's Shell
  4. Orange Chroń dzieci w sieci
  5. Google Family Link
  6. Norton Family
  7. Eset Parental Control
  8. Kaspersky Safe Kids

Szczegółowy opis aplikacji do kontroli rodzicielskiej można znaleźć na stronach:

Pedagog i psycholog szkolny

bezpieczny-internet-2020.jpeg