Dzień babci i dziadka

Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego już tradycyjnie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Słowackiego w Krapkowicach nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich. Obchody Dnia Babci i Dziadka odbyły się 28 stycznia 2020r., licznie przybywający do naszej szkoły goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju. Uroczystość rozpoczęła pani v-ce dyrektor Jolanta Honczia, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zaprosiła na występy uczniów klas 1-4. Jako pierwsza wystąpiła klasa 1a wyśpiewując piękne powitania i życzenia dla dziadków grając przy tym na instrumentach perkusyjnych. Po nich wystąpili uczniowie klasy 1b recytując wiersz dla babci i dziadka oraz tańcząc Belgijkę. Na koniec występu klasy 1b wystąpiła Nadia Szelwach wykonując brawurowo „Piosenkę dla babci i dziadka”. Następnie uczennice klas 1c i 2c jak prawdziwe baletnice zatańczyły taniec kwiatów do utworu George’a Davidsona Spring Waltz. Po tańcu uczniowie klasy 1c wyrecytowali wiersze dla swoich dziadków a chłopcy z klasy 2c zatańczyli do wyśpiewanej przez swoje koleżanki z klasy piosenki U. Sipińskiej „To był świat w zupełnie starym stylu”. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klasy 2a, którzy wyśpiewali piosenki o babci i dziadku, a po nich wystąpiła klasa 2b, której uczniowie wspólnie wyrecytowali wiersz o dziadkach i zaśpiewali piosenkę. Po występach klas 2 wystąpiły klasy 3. Na początek klasa 3a z piosenką „Orkiestry dęte” i mażoretkowym układem tanecznym do śpiewanego utworu. Występ zakończyła Ania Kuriata z piosenką „Babcia” zespołu „My 3”. Po klasie 3a przyszedł czas na 3b, której uczniowie wspaniałym chórem zaśpiewali utwór I. Jarockiej „By coś zostało z tych dni” po czym stanęli w szpalerze i zaprezentowali układ taneczny do utworu Comment ca va. Klasa 4 z kolei przy wsparciu klasy 3b wyrecytowała wiersz oraz zatańczyła z chustą animacyjną do melodii El mismo sol Alvaro Solera.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 105, W tym miesiącu: 7190, Wszystkich: 609458