Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992r. na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Nasza Szkoła świętuje ten dzień od 2018r. Obchody zainicjował zespół nauczycieli wspomagających w składzie: M. Zwior, E. Młynarczyk, W. Kurc – Krzemińska i Ł. Hendzel. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było: „Każdy inny – wszyscy równi”.

Celem obchodów było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością oraz zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

W ramach szkolnych obchodów, na korytarzach szkolnych w obu budynkach, zorganizowano wystawy tematyczne, na których zaprezentowano m.in. plakaty przygotowane przez uczniów. Dla wszystkich uczniów przygotowano, specjalnie zaprojektowane plakietki, które następnie zostały rozdane wszystkim chętnym do solidaryzowania się z osobami niepełnosprawnymi. Młodszym dzieciom na dłuższej przerwie zorganizowano warsztaty, podczas których powstała pamiątkowa wystawa odbitych farbką dłoni naszych uczniów. Natomiast w klasach starszych integracyjnych odbyły się pogadanki i projekcje filmów, dotyczące rodzajów niepełnosprawności i dążeń osób niepełnosprawnych.

Klasa IV zaprosiła klasę Ic na pogadankę i projekcję filmów, by przybliżyć młodszym uczniom tematykę niepełnosprawności i uświadomić, że niepełnosprawność nie jest barierą w spełnianiu marzeń.

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 440, W tym miesiącu: 17250, Wszystkich: 482485