×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Aktualności doradcy zawodowego

AKTUALNOŚCI DORADCY ZAWODOWEGO

W dniu 18.10.2019 r. uczniowie klasy 8c wraz z doradcą zawodowym p. Mariolą Zwior zwiedzili warsztat samochodowy celem bliższego zapoznania się z zawodem mechanika samochodowego. 


21.10.2019 r. uczniowie klasy 8a w ramach zajęć z doradztwa zawodowego zwiedzili salon fryzjerski. Celem spotkania było przybliżenie pracy fryzjera. 


Dnia 23 października 2019 r. uczniowie klasy 8a i 8c wraz z nauczycielami p. Moniką Czernek i Mariolą Zwior w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Opola, gdzie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.
 W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym uczniowie przyglądali się rywalizacji 5 drużyn z całej Polski.
Równolegle do zawodów, w CWK uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji zorganizowanej dla ponad 600 uczniów ostatnich klas opolskich szkół zawodowych, technicznych i podstawowych po to, by przyciągnąć młodzież do tego zawodu. Zawodu, który zawsze - jak przekonują znawcy tematu - będzie polegał na umiejętnościach manualnych ludzi a nie robotów.


W dniu 24.10.2019 r. uczniowie klasy 8b wraz z doradcą zawodowym p. Mariolą Zwior na jej prośbę zostali zaproszeni do Publicznego Przedszkola w Krapkowicach. Celem spotkania było przybliżenie pracy nauczyciela przedszkola w różnych jego aspektach. Uczniowie wzięli udział w ciekawych zajęciach. 


20 listopada 2019 r uczniowie klas: 8a, 8b i 8c wraz z opiekunami p. Barbarą Schega, Beatą Zielińską, Małgorzatą Salamon-Haliniak, Moniką Czernek i doradcą zawodowym p. Mariolą Zwior wyjechali w ramach zajęć z doradztwa zawodowego na warsztaty do Zdzieszowic. Celem wyjazdu było poznanie zawodów: spedytor, grafik komputerowy i analityk.


ŚWIAT OPAKOWAŃ 

Zajęcia były prowadzone w formie warsztatowej. Uczniowie poznali zasady doboru oznakowania do opakowań. Mogli zdecydować o doborze opakowania do produktu. 


FOTORETUSZ, czyli zajęcia o uszlachetnianiu zdjęć. Uczestnicy uczyli się obsługi programów graficznych i retuszowania zdjęć. 


REAKCJE KWASOWO-ZASADOWE

Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia: hodowali kryształy, badali właściwości kwasów, otrzymywali i określali właściwości wodorotlenków. . 

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krapkowicach
47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. 77 44-60-395
Statystyka odwiedzin: Dziś: 143, W tym miesiącu: 8492, Wszystkich: 438528