Mistrzostwa Polski Monterów

Dnia 23 października 2019 r. uczniowie klasy 8a i 8c wraz z nauczycielami Moniką Czernek i Mariolą Zwior w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Opola, gdzie odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Monterów Izolacji Przemysłowych.
 W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym uczniowie przyglądali się rywalizacji 5 drużyn z całej Polski, a zwycięzcy prócz tytułu najlepszych w kraju, w przyszłym roku wyjadą do Holandii na Mistrzostwa Europy.
Równolegle do zawodów, w CWK uczniowie wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji zorganizowanej dla ponad 600 uczniów ostatnich klas opolskich szkół zawodowych, technicznych i podstawowych po to, by przyciągnąć młodzież do tego zawodu. Zawodu, który zawsze - jak przekonują znawcy tematu - będzie polegał na umiejętnościach manualnych ludzi a nie robotów.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 146, W tym miesiącu: 5704, Wszystkich: 422990