IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się zawsze wczesną jesienią. To matematyczne święto obchodzimy już od dziewięciu lat. W tym roku przypadło ono 4 października. Ponad 5800 szkół z całego świata z czego zdecydowana większość, bo aż 5400 z polski brało udział w tym wydarzeniu. ŚDTM (z ang. WMTDay - World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom pokazując swoją doskonałą znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie naszej szkoły egzaminowali nauczycieli, rodziców  oraz  kolegów  pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.  Wśród testowanych znaleźli się pani dyrektor, panie wicedyrektorki, które zdały egzamin celująco. Delegacja uczniów wybrała się również do Urzędu Miasta aby sprawdzić  poziom opanowania tabliczki mnożenia przez  wiceburmistrza pana  Romualda Harafa,  egzaminowi poddane były również panie z wydziału oświaty. Wszyscy poradzili sobie z zadaniem świetnie. Uczniowie udali się również do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie umiejętności rachowania w pamięci przetestować u naszych dzielnych strażaków. Wszyscy Panowie wypadli rewelacyjnie. W nagrodę każdy otrzymał odznakę „Eksperta tabliczki mnożenia”.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i bardzo miłe przyjęcie. Dla młodych egzaminatorów to była wielka przyjemność sprawdzać „starszych”.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 116, W tym miesiącu: 5674, Wszystkich: 422960