Sprzątanie świata

20 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki na rzecz ochrony środowiska. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów klas V i klasy IV nazbierano wiele worków pełnych odpadów.

Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci oraz kształtowanie nawyków ekologicznych. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję! Niech praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok!

Statystyka odwiedzin: Dziś: 147, W tym miesiącu: 5705, Wszystkich: 422991