Międzynarodowy konkurs "Die Deutschen und ihre östlichen Nachbarn - wir in Europa".

Dwie uczennice naszej szkoły, Julia Olender oraz Kalina Filus z gimnazjalnej klasy IIIc brały udział w międzynarodowym konkursie, który organizowany jest co dwa lata przez Bawarskie Ministerstwo Kultury i Nauki, jednak to dzięki instytucji Haus des Deutschen Ostens z Monachium w konkursie mogą brać udział uczniowie z całej Europy, głównie wschodniej.

Tegorocznym tematem przewodnim byłaPolska: "Warschau – Weichsel – Wawel
Entdecke Polen!".

Na konkurs można było przygotować prace projektowe w różnych kategoriach np. Kraj i ludzie, Muzyka, Świadkowie historii, Teatr, wywiad lub w dowolnej innej nie sprecyzowanej przez organizatorów formie. W tym roku Julia i Kalina pod opieką pani Anny Majak przygotowały swój projekt o mieszkańcu Krapkowic, panu Eugeniuszu Mrozie, który jest ostatnim żyjącym kolegą z lat szkolnych papieża Jana Pawła II.

Praca dziewczyn została doceniona i zaproszone zostały do Bamberg na główną galę wręczenia nagród, gdzie zdobyły III miejsce w kategorii : „Świadkowie historii”

Podczas trzydniowej wizyty w Bamberg (23-25.07.2019) mogliśmy poznać przepiękne miasto i jego historię, mieszkańców, jak również wymienić się doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami konkursu z Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii oraz Niemiec.

Do Bamberg razem z Julią Olender wybrała się p. Magdalena Przybyła

Statystyka odwiedzin: Dziś: 16, W tym miesiącu: 11469, Wszystkich: 412975