Sukcesy naukowe uczniów

W tym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach po raz kolejny odnieśli znaczące sukcesy
w konkursach przedmiotowych na forum wojewódzkim. Pięć osób znalazło się w gronie laureatów, czyli uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów.

Wśród nich na wyrazy szczególnego uznania zasługuje uczeń klasy III gimnazjum Kamil Raróg, który już w ubiegłym roku szkolnym był laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, a w tym roku szkolnym nie tylko powtórzył swój sukces w konkursie historycznym, ale zdobył tytuły laureatów jeszcze w dwóch konkursach – biologicznym i geograficznym!

A oto lista wszystkich naszych tegorocznych laureatów wraz z opiekunami:

-         Kalina Filus z klasy III c – Wojewódzki Konkurs Polonistyczny, opiekun p. Katarzyna Dziura

-        Kamil Raróg z klasy III c –  Wojewódzki Konkurs Historyczny, opiekun p. Ewa Paul; Wojewódzki Konkurs Geograficzny, opiekun p. Joanna Cebula; Wojewódzki Konkurs Biologiczny, opiekun p. Alicja Badek-Murzyn

-         Julia Olender z klasy III c – konkurs wiedzy religijnej na szczeblu diecezjalnym, opiekun ks. Łukasz Michalik

-         Zuzanna Nasiadek z klasy VII b – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego, opiekun p. Małgorzata Salamon-Haliniak

-         Marek Geisler z klasy VIII a – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego, opiekun p. Anna Warzecha

Dwoje uczniów  z klasy III gimnazjum zdobyło też tytuł finalisty –  oboje w Wojewódzkim Konkursie Geograficznym.

Są to Zuzanna Miłek i Tobiasz Sleziona z klasy III c, ich opiekunem była p. Joanna Cebula.

Należy również wspomnieć o sukcesie uczennic klasy III c, Kaliny Filus
i Nicole Jaschik, które zajęły I miejsce na Opolszczyźnie w ogólnopolskim konkursie „Europejski Quiz Finansowy”. Ich opiekunem była p. Sylwia Tupko.

Wszystkim uczniom ostatnich klas gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej, którzy znaleźli się w gronie najlepszych w województwie, serdecznie gratulujemy i życzymy  wielu dalszych sukcesów.

E. Paul

Statystyka odwiedzin: Dziś: 788, W tym miesiącu: 12241, Wszystkich: 413747