Julian Tuwim i Jan Brzechwa w poezji

22 maja 2019r., w ramach Światowego Dnia Książki odbył się w naszej szkole II Konkurs Recytatorski -„Julian Tuwim i Jan Brzechwa w poezji”. Konkurs miał formę prezentacji dowolnie wybranego wiersza z twórczości J. Brzechwy lub J. Tuwima przez uczniów klas 1-3.
Celem konkursu była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci ich poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich, przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, promowanie żywego słowa wśród dzieci, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, odkrywanie i rozwijanie młodych talentów.
Występy dzieci oceniało jury w składzie: p. Bożena Koziołek- nauczyciel bibliotekarz, p. Julia Jaksy – psycholog szkolny oraz p. Łukasz Hendzel – nauczyciel kształcenia specjalnego.
Każdy z uczestników zachwycał publiczność – co wyrażały gromkie brawa, którymi byli nagradzani. Nie dziwi więc fakt, że jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc.
W kategorii klas 1:
I miejsce zajęła Karolina Wieczorek z klasy 1a
II miejsce zajęła Maja Piela z klasy 1a
III miejsce zajęła Julia Huras z klasy 1c

W kategorii klas 2:
I miejsce zajęła Estera Rogosz z klasy 2b
II miejsce zajęła Patrycja Szkolny z klasy 2b
III miejsce zajęła Emilia Bielec z klasy 2a

Każdy z laureatów konkursu otrzymał dyplom i nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Multiserwis. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Konkurs zakończył się wspólnym pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników.

W ramach konkursu odbył się konkurs plastyczny pt. „ Julian Tuwim i Jan Brzechwa w malarstwie”. Udział w konkursie wzięły dzieci z klas 1-3 oraz dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Krapkowicach i dzieci z Przedszkola Publicznego z Oddziałami integracyjnymi nr 2 w Krapkowicach, Wszystkie, przepiękne prace zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami a wyróżnione prace nagrodami rzeczowymi i dyplomem.
W kategorii dzieci przedszkolnych wyróżnionych zostało 8 prac, których autorami byli:
- Faustyna Słodkowska PP2 Krapkowice
- Natalia Langer PP2 Krapkowice
- Kacper Michajłow PP2 Krapkowice
- Olivia Wons PP2 Krapkowice
- Karolina Jurczyk PP1 Krapkowice
- Alicja Glomb PP1 Krapkowice
- Milena Haliniak PP1 Krapkowice
- Bartosz Ciepielowski PP1 Krapkowice
W kategorii klas 1-3 wyróżnionych zostało 8 prac, których autorami byli:
- Lena Ciepielowska, klasa 1b
- Adam Fudała, klasa 1b
- Wiktor Wojdyła, klasa 1b
- Lena Czarnecka, klasa 1b
- Malwina Stygienko, klasa 1b
- Magdalena Hamulska, klasa 1a
- Estera Rogosz, klasa 2b
- Julia Bajko, klasa 2b
Wszystkie prace zostały zaprezentowane w korytarzu szkolnym, zdobiąc tym samym jego wnętrze.
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i nauczycielom za udział w konkursie.

Organizator konkursu: Alicja Niezgoda

Statystyka odwiedzin: Dziś: 92, W tym miesiącu: 4882, Wszystkich: 434918