Klasa III na Uniwersytecie Opolskim

Uczniowie klasy III w ramach projektu edukacyjnego „Klimatyczna klasa” uczestniczyli w wykładzie Fundacji Uniwersytet Dzieci pt. „Co jadano w dawnych czasach”. Pani dr Magdalena Przysiężna – Pizarska, która prowadziła wykład, odpowiedziała dzieciom na szereg pytań: W jaki sposób archeolodzy zdobywają wiedzę o kulinarnych zwyczajach naszych przodków? Jaką wartość miało jedzenie w dawnych czasach? Czy faraonowie mogli lubić pizzę? Dzieci miały również okazję zaznajomić się z najstarszymi, znanymi potrawami na świecie np. potrawą garum – wywodzącą się z  wykwintnej kuchni starożytnego Rzymu.

Tego samego dnia zwiedziliśmy również Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Minorytów w Opolu, gdzie z kolei dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają komiksy.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 890, W tym miesiącu: 12343, Wszystkich: 413849