Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

2 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Klasa VIII b wycięła niebieskie serduszka, które można było przypiąć do ubrania. Uczennice klasy III b gimnazjum zajęły się malowaniem niebieskich serduszek na rękach dzieci z klas I – III.

Wykonywano również zdjęcia klasowe.

Z kolei 3 kwietnia dla uczniów klas I – VI przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”,  podczas których odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” wraz z pogadanką i wspólnym rozwiązywaniem krzyżówek. Klasa IV c zaśpiewała dla wszystkich uczestników warsztatów piosenkę „Razem radę damy”.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Koordynatorami działań byli nauczyciele wspomagający: E. Młynarczyk, M. Zwior i Ł. Hendzel oraz pedagog szkolny J. Wawrzynek.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 755, W tym miesiącu: 12208, Wszystkich: 413714