70-cio lecie

27 listopada 2015 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach obchodziła swoje 70 –cio lecie. Od ponad półwiecza nauczyciele i wychowawcy  przekazują młodemu pokoleniu wiadomości z różnych dziedzin. Naszą „jedynkę” ukończyło ponad  cztery tysiące absolwentów. W uroczystości brało udział zacne grono zaproszonych gości m.in. wicekurator Opolskiego Kuratorium Oświaty p. Rafał Rippel, Burmistrz Krapkowic p. Andrzej Kasiura, Starosta Krapkowic p. Maciej Sonik, krapkowiccy radni, byli dyrektorzy oraz emerytowani nauczyciele krapkowickiej jedynki. Było wiele wspomnień, łez wzruszeń a także mnóstwo życzeń skierowanych do uczniów i pracowników szkoły. W czasie uroczystości odznaką dla zasłużonych dla miasta Krapkowic uhonorowano trójkę długoletnich nauczycieli: p. Grażynę Tylkowską, Jadwigę Radomską i Marię Turiańską-Jagodę. Całość uroczystości uświetniały występy dzieci naszej szkoły przygotowane przez nauczycieli i wspierane przez rodziców. Po uroczystej akademii wszyscy obecni skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez personel kuchenny naszej „jedynki”. Wszystkim  bardzo serdecznie dziękuję za przybycie i uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości. Przyszłym pokoleniom uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach życzę wielu sukcesów.

Zobacz ralację wideo:                   https://youtu.be/m81dcJtUty4

Zobacz foto galerię:                      70-cio lecie galeria