Lekcja muzealna

22 marca klasy Ic i III wraz z opiekunami wybrały się do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach na lekcję muzealną. Podczas lekcji dzieci poznały tradycyjne zwyczaje i obrzędy,  poprzedzające Święta Wielkanocne na dawnej (i współczesnej) wsi śląskiej. Drugą część lekcji stanowiły warsztaty praktyczne, podczas których pod okiem twórczyń ludowych, uczniowie poznali trzy tradycyjne techniki zdobienia jaj wielkanocnych: wydrapywanie wzoru na zabarwionej skorupce jajka – kroszonki, wytrawianie kwasem wzoru na zabarwionej skorupce oraz technikę batikową czyli nanoszenie wzorów roztopionym woskiem na białe, niebarwione jajko, które następnie zanurza się w farbie.

Każdy uczeń zabrał do domu trzy piękne, własnoręcznie ozdobione jajka wielkanocne.

Po lekcji dzieci wraz z opiekunami wybrały się na spacer po Skansenie.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 133, W tym miesiącu: 11586, Wszystkich: 413092