Urodziny liczby Pi

W naszej szkole odbyły się obchody urodzin liczby PI. Z tej okazji w szkolnej świetlicy, stosowanie do tej okazji udekorowanej, zorganizowano szkolny quiz matematyczny z wiedzy o liczbie „pi”. Klasy IV, V i VI wytypowały swoich reprezentantów, którzy wystartowali w zabawie. Jak to podczas urodzin bywa, wszyscy poczęstowani zostali smakołykami. Następnie uczeń kl.VIa Aleksy Wieczorek wyrecytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”. Potem zaprezentowany został film, przygotowany przez uczennicę kl.IIb Amelię Domżalską zatytułowany „Tajemnicza liczba…”. Film przedstawiał przykłady w jaki sposób, za pomocą przedmiotów codziennego użytku można wyznaczyć liczbę Pi.

Podczas pierwszego zadania reprezentanci klas musieli z pamięci zapisać jak najwięcej cyfr liczby pi, a podczas kolejnego zadania z makulatury i słomek mieli wykonać jej model. Kolejna konkurencja polegała na zapisaniu jak największej liczby wyrazów zaczynających się na sylabę „pi”. Na koniec zawodnicy rozwiązywali test „Matematyczne skojarzenia.”

Wszyscy bawili się świetnie.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 57, W tym miesiącu: 4847, Wszystkich: 434883