Zimowa wizyta we Wrocławiu

24 stycznia uczniowie klas 4a i 5a wzięliudział w wycieczce do Wrocławia. Dzieci najpierw uczestniczyły w warsztatach w nowoczesnym Muzeum Pana Tadeusza mieszczącym się w kamienicy Pod Złotym Słońcem na wrocławskim rynku. Klasa 4 zapoznała się ze starodawną metodą czerpania papieru na sicie i ozdobiła go suszonymi roślinami. Klasa 5 zapoznała się ze specyfiką życia szlacheckiego, obejrzała i przymierzyła dawne stroje szlacheckie, dowiedziała się, co serwowano do jedzenia na szlacheckich dworach, a nawet miała okazję samodzielnie nakryć do stołu. Obydwie grupy na własne oczy zobaczyły rękopis „Pana Tadeusza”. Po ciekawych zajęciach w muzeum przyszedł czas na aktywność fizyczną, kolejne dwie godziny uczniowie spędzili w parku trampolin – dzieci „wyszalały się” na strefie rekreacyjnej i przetestowały wspaniałą strefę przygody. W drodze powrotnej obowiązkowo Mc Donald ;)

Wieczorem pozytywnie zmęczeni i uśmiechnięci wróciliśmy do Krapkowic.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 56, W tym miesiącu: 4846, Wszystkich: 434882