Lekcja z modą

17 stycznia z wizytą do budynku PSP nr 1 przy ulicy Kwiatowej przyszli uczniowie klasy 3 wraz z wychowawczyniami Panią Ireną Handrych i Eweliną Młynarczyk, by wziąć udział w lekcji „Z modą przez wieki”. Lekcję pod kierunkiem Pani Olgi Żur dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowały uczennice klasy 8 b –Aleksandra Kuberka, Karolina Piela, Alicja Podhorodecka i Marcelina Stygienko. Trzecioklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o modzie na przestrzeni wieków. Stroje w czasach starożytnego Egiptu, średniowieczne, ubrania w epoce elżbietańskiej czy barwne stroje noszone w latach 70 –tych oraz zmiany, jakich dokonała Coco Chanel, to tylko niektóre poruszone zagadnienia. Lekcja urozmaicona została kolorowymi planszami prezentującymi stroje z różnych epok oraz rekwizytami, które dzieci mogły przymierzyć. Trzecioklasiści zagrali też w grę dotyczącą mody, która okazała się dla nich fantastyczną zabawą i w trakcie, której ułożyli wspaniałe, zaskakujące i zabawne stroje. Dwie godziny minęły jak z przysłowiowego „bicza strzelił”. Starsze uczennice stały się koleżankami młodszych uczniów, roztoczyły nad nimi opiekę i w przystępny, atrakcyjny sposób podzieliły się swoją wiedzą. Lekcja była doskonałym przykładem na współpracę klasy starszej z młodszą. Młodsze dzieci miały doskonałą okazję do poznania starszych koleżanek natomiast starsze dziewczynki doświadczyły tego, czym jest odpowiedzialność i współpraca. Wszystko to zaowocowało bardzo ciekawymi zajęciami, które odbyły się w wesołej i przyjacielskiej atmosferze. Trzecioklasiści opuszczali klasę z uśmiechami na twarzach i o to chodziło.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 140, W tym miesiącu: 11593, Wszystkich: 413099