Zaproszenie od Marszałka

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Oliwia Majek z kl. 8a, reprezentowała nasze miasto na gali zorganizowanej przez Marszałka Województwa Opolskiego z okazji podsumowania konkursu ,,Opolska Mama ma Moc”. Celem  regionalnego projektu było promowanie wartości rodzinnych  i więzi międzypokoleniowych. Dnia 12.12. 2018 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu Oliwka odebrała nagrodę za udział  w konkursie literackim. Napisała piękny wiersz pt. ,,Uśmiech dziecka” - wyróżniony przez jury spośród setek nadesłanych prac.  Utwór zostanie opublikowany w III części książki wydanej w ramach wspomnianej akcji.

Młoda poetka na co dzień jest uśmiechniętą, sympatyczną nastolatką, która chętnie bierze udział w życiu społecznym i kulturalnym swojej szkoły i miasta. Ostatnio zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt. ,,Znana i nieznana poezja patriotyczna”.

Ze swojej podopiecznej dumna jest polonistka, a także wychowawczyni – pani Edyta Dziedzina, która niezwykle docenia pracowitość dziewczynki i jej chęć do działania zgodnie z udzielonymi wskazówkami oraz własną inwencją twórczą.

umarszalka.jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 99, W tym miesiącu: 11552, Wszystkich: 413058