Życzliwość podaj dalej!

21 listopada (środa) obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień pozytywnych emocji i dobrych uczynków. W Polsce obchody Dnia Życzliwości zainicjowało miasto Wrocław. Wrocławianie tego dnia obchodzą także urodziny krasnala Życzliwka. Byłoby miło gdyby jak najwięcej dzieci, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły włożyło tego dnia „uśmiechniętą koszulkę” tj. koszulkę z uśmiechniętą buźką – na przykład narysowaną lub naklejoną. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych albo pomóc komuś bezinteresownie. Bądźmy życzliwi na co dzień,  a nie tylko od święta.

zyczliwosc.jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 291, W tym miesiącu: 7696, Wszystkich: 437732