Wycieczka do Wrocławia

16 listopada uczniowie klasy 8 „b” i kilku klasy 8 „a” wzięli udział w wycieczce do Wrocławia. Piątkowy dzień był chłodny, ale uczniowie naszej szkoły rozgrzali się i rozruszali grając w laser taga, który nazywany jest często laserowym paintballem. Rozgrywki młodzieży toczyły się w niezwykle klimatycznym labiryncie składającym się z tuneli, przejść i przeszkód. Uczestnicy zostali podzieleni na drużyny. Wspólna zabawa okazała się doskonałym sposobem na niemal natychmiastową integrację – dzieci musiały opracować strategię gry, wspierać się i współpracować. Po rozgrywkach w Laser Tag uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Pana Tadeusza, podczas której utrwalili i poszerzyli swoją wiedzę o Polskim Państwie Podziemnym. Dowiedzieli się o jego tajnych strukturach, wielowątkowej działalności, poznali sensacyjne przygody żołnierzy. Wszystko to pokazano uczniom przez pryzmat dwóch wojowników o wolność – Jana Nowaka – Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego. Młodzież obejrzała druki wojenne i inne dokumenty Polskiego Państwa Podziemnego oraz przeżyła pasjonującą przygodę, biorąc udział w zabawie bazującej na zasadach escape room. Wycieczkę pod każdym względem można uznać za udaną, w końcu, co by nie mówić podróżować jest bosko.

wro (1).jpeg wro (2).jpeg wro (3).jpeg wro (4).jpeg wro (5).jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 131, W tym miesiącu: 8594, Wszystkich: 410100