Spotkanie z Plastusiem

W dniach 29 i 30 października klasy pierwsze wybrały się do Miejskiej Biblioteki Dziecięcej na spotkanie z bohaterem opowiadania Marii Kownackiej pt. „Plastusiowy pamiętnik”. Pani bibliotekarka Iwona Kalińska przeczytała dzieciom fragment książki, który mówił o tym skąd wziął się Plastuś. Następnie przeprowadziła pogadankę na temat wyglądu Plastusia, jego przyjaciółki i domku, w którym mieszkał. Dzieci z zaangażowaniem słuchały i odpowiadały na pytania. Po ciekawej rozmowie uczniowie poznali sylwetkę autorki opowiadania oraz tytuły innych jej dzieł. Rozmowę zakończyła zabawa ruchowa, po której dzieci wykonały portret Plastusia. Wszystkie prace utworzyły piękny album o przygodach plastelinowego ludzika. Dziękujemy pani Iwonie za ciekawą lekcje i wprowadzenie nas w świat lektur.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 77, W tym miesiącu: 4867, Wszystkich: 434903