Szanuję swoją historię, Szanuję ją dla siebie, Szanuję ją dla dzieci

Przed świętami 1 i 11 listopada uczennice klasy 3 gimnazjum z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach, jak zresztą każdego roku, zaangażowały się w prace porządkowe na mogile Powstańców Śląskich na Cmentarzu Komunalnym w Krapkowicach.

Grób został wyłożony świerkiem, natomiast pomnik ozdobiono stroikami, które przygotowali uczniowie szkoły. Krapkowickiej młodzieży pochwała należy się nie tylko za przystrojenie grobu. Warto zauważyć, że uczniowie sadzą i podlewają kwiaty, sprzątają i dbają o pomnik przez cały rok.
Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się, że młodzi ludzie potrafią docenić przeszłość swojego kraju i zgodnie z maksymą marszałka Piłsudskiego "Szanuję swoją historię, Szanuję  dla siebie, Szanuję  dla dzieci"

mogila (2).jpeg mogila (1).jpeg mogila (3).jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 89, W tym miesiącu: 8552, Wszystkich: 410058