Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28.09.2018r. w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day - WMTDay) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się w ostatni piątek września. W tym roku – 28 września szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Uczniowie egzaminowali nauczycieli, rodziców  oraz  kolegów  pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.  Wśród testowanych znaleźli się pani dyrektor, panie wicedyrektorki, które zdały egzamin wspaniale. Delegacja uczniów wybrała się również do Urzędu Miasta aby sprawdzić  poziom opanowania tabliczki mnożenia przez pana burmistrza Andrzeja Kasiurę,  który poradził sobie z zadaniem celująco. Wszyscy, którzy zdali egzamin bezbłędnie otrzymali certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia”. Koordynatorem akcji były panie Monika Czernek i Izabela Szymaniec.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 850, W tym miesiącu: 12303, Wszystkich: 413809