Wycieczka klasy IVc do Państwowej Straży Pożarnej

29.09.2015r. klasa IV c odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Krapkowicach. Podczas zajęć pan Lucjan Lubaszka dowódca jednostki opowiedział ucznią na czym polega praca strażaków, w jakich zgłoszeniach biorą udział, że to nie tylko gaszenie pożarów jest w ich kompetencjach . Mogli zapoznać się z pracą strażaka na stanowisku kierowania, gdzie przyjmuje zgłoszenia, wysyła strażaków do danego zgłoszenia. Zostali oprowadzeni po strażnicy, gdzie znajdują się między innymi: kuchnia, świetlica, pokoje strażaków, garaże .
Brali udział w alarmie próbnym , w którym mogli zobaczyć jak wygląda przygotowanie strażaków do wyjazdu w skutek zgłoszenia. Zostały pokazane i omówione wozy strażackie, sprzęt strażacki i ubiór. Na koniec klasa sprawdzała się w laniu wodą .
Kilku chłopców oznajmiło, że w przyszłości też chcą zostać strażakami. Trzymamy kciuki.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 30, W tym miesiącu: 11917, Wszystkich: 90723