Kopiec Kościuszki zdobyty

Maj to miesiąc, w którym wiele klas opuszcza mury szkoły, by zdobywać wiedzę i umiejętności podczas wycieczek do  ciekawych miejsc. Uczniowie z klas 7a, 3d i 3f  wybrali się 25 maja do Krakowa – miasta o niezwykłej historii i klimacie. Początek wyprawy miał charakter niezwykle patriotyczny, bo związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić ten jubileusz, uczniowie postanowili wejść na Kopiec Kościuszki poświęcony wielkiemu bohaterowi narodowemu. Odwiedziny tego miejsca stały się doskonałą okazją do przypomnienia sobie ważnych wydarzeń związanych z historią naszej Ojczyzny. Pan przewodnik w niezwykle ciekawy i przystępny sposób opowiedział wszystkim o przyczynach rozbiorów i działaniach Polaków w dążeniu do odzyskania wolności. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Wawelu. Uczniowie zwiedzając katedrę i dziedziniec zamkowy, byli pełni zachwytu dla wspaniałej architektury, która powstała w różnych epokach historycznych. Duże wrażenie zrobiła na nich renesansowa, złota kopuła Kaplicy Zygmuntowskiej. Cieszy fakt, że młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o życiu i dokonaniach Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły. Podziwiali też nagrobki tych władców i odgadywali symboliczne znaczenie umieszczonych na nich figur. Na samym końcu wszyscy udali się na rynek, by podziwiać Kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Organizatorami tej wspaniałej lekcji w terenie byli: p. Olga Żur, p. Edyta Dziedzina i p. Łukasz Hendzel. Nad zdrowiem uczniów czuwała p. Jolanta Papierniak.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 773, W tym miesiącu: 12226, Wszystkich: 413732