Wieczór Matematyczny

Po raz czwarty w dniu 25.05.2018 odbył się IV Wieczór z Matematyką pod hasłem „100-lecia odzyskania niepodległości Polski” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krapkowicach zorganizowany przez p. Monikę Czernek, p. Ilonę Pękalską oraz p. Jolantę Honczia. Zabawa  trwała od godz. 16:30 do godz. 20.00. Brali w niej udział uczniowie klas IV-VI.

W trakcie wieczoru na początku została przedstawiona prezentacja na temat „100-lecia odzyskania niepodległości Polski” w trakcie której uczniowie rozwiązywali zadania tematyczne, następnie  zostali podzieleni na trzy  grupy i każda  grupa miała do rozwiania krzyżówki matematyczne, sudoku, rebusy matematyczne, układanki logiczne. W miedzy czasie uczniowie tworzyli plakaty o sławnych polskich matematykach.

Na koniec odbył się konkurs 1z 10 dotyczący wiedzy matematycznej.

Spotkanie uprzyjemniła przerwa na pizzę.

Był to kolejny bardzo miły wieczór, gdzie matematyka okazała się przyjacielem a nie wrogiem.

Do zobaczenia za rok. Pozdrawiamy organizatorzy.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 267, W tym miesiącu: 8138, Wszystkich: 438174