Wycieczka na Górę Św. Anny

Dnia 18 maja 2018r. uczniowie z klas gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Krapkowicach wybrali się na Górę Św. Anny. Towarzyszyli im nauczyciele naszej szkoły: wychowawczynie Ewa Broniszewska i Beata Kurdzielewicz oraz ksiądz katecheta Łukasz Michalik. Wizytę rozpoczęły odwiedziny Pomnika Czynu Powstańczego projektu Xawerego Dunikowskiego oraz sąsiadującego z nim amfiteatru, gdzie uczniowie zapoznali się ze skomplikowaną historią tego ciekawego miejsca. Na lekcji historii w Muzeum Czynu Powstańczego mieli okazję zgłębić wiedzę na temat trzech powstań śląskich, które są jednymi z kluczowych wydarzeń w historii naszego regionu. Młodzież  obejrzała też bogatą kolekcję zbiorów związanych z historią powstań. Młodzi ludzie z zainteresowaniem zwiedzili też barwną ekspozycję w Muzeum Przyrodniczym, poświęconą ważkom regionu opolskiego. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Sanktuarium Św. Anny, o którym opowiedział uczniom ksiądz Łukasz. Pobyt na Górze Św. Anny zakończył akcent rozrywkowy – wszyscy odważni, żądni wrażeń i lubiący dreszczyk emocji mogli zjechać na saneczkowym torze grawitacyjnym. Bezpłatna wycieczka edukacyjna mogła się odbyć dzięki sfinansowaniu jej przez Krapkowickie Stowarzyszenie Oświatowe.

gswanny (1).jpeg gswanny (2).jpeg gswanny (4).jpeg gswanny (5).jpeg gswanny (6).jpeg gswanny (8).jpeg gswanny (10).jpeg gswanny (12).jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 65, W tym miesiącu: 11518, Wszystkich: 413024