Lekcja w Bierkowicach

22 września 2015r. klasy IIa i IIIa wraz z wychowawcami wybrały się do Muzeum Wsi Opolskiej na Lekcję Muzealną pt. „Od ziarenka do bochenka". Na zajęciach edukacyjnych uczniowie dowiedzieli o roli chleba w życiu człowieka, zostali zapoznani ze zwyczajami związanymi z wypiekiem chleba, mogli na własne oczy zobaczyć w jaki sposób mielono zboże dawniej i dziś. Atrakcją były również narzędzia używane podczas wypieku chleba. Lekcję uwieńczyły zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie samodzielnie przygotowali bułeczki, precelki, rogaliki do wypieku w starym piecu. Na koniec każdy poczęstował się świeżo upieczonym chlebem ze smalcem a upieczone bułeczki zabrali do domu. Spacer po skansenie zaowocował w wiele atrakcji, podczas zwiedzania muzeum dzieci spotkały kowala, który opowiedział o swojej pracy, a nawet wykonał dla dzieci podkowy, które mogły zabrać na pamiątkę.

dsc_0048_400.jpeg

Statystyka odwiedzin: Dziś: 246, W tym miesiącu: 5871, Wszystkich: 97723