Apel z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja

W dniu 8 maja 2018 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach od był się apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który od dawna wpisuje sięw kalendarz uroczystości szkolnych. Ma on na celu uzmysłowić wszystkim jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiegoi Konstytucją 3 Maja. Przypomniana została trudna sytuacja naszego kraju – trzy rozbiory, wojnyi prywata. Scenkę  rozbioru Polski przez Prusy, Austrię i Rosję odegrała klasa V b. Nie zabrakło też inicjatorów konstytucji, takich jak: król Stanisław August Poniatowski, czy Stanisław Małachowski. Tu w rolę wcielili się uczniowie klasy V a. Ponadto zaprezentowano utwór „Witaj Majowa Jutrzenko”, który opowiada o wielkiej radości z tytułu uchwalenia najważniejszego aktu prawnego, a także odśpiewano „Rotę” przypominającą o patriotyzmie. Z kolei klasa VI c odegrała scenkę, w której dowiedzieliśmy się jak ważne jest przypominanie o najważniejszych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny.Po zakończeniu uroczystości nastąpiły gromkie brawa. Uważam, że występ był udany, czego dowodem była reakcja publiczności.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 138, W tym miesiącu: 8601, Wszystkich: 410107