Z modą przez wieki

27 kwietnia z wizytą do budynku PSP nr 1 przy ulicy Kwiatowej przyszli uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawcą Panią Klaudią Tomalą, by wziąć udział w lekcji „Z modą przez wieki”. Lekcję pod kierunkiem Pani Olgi Żur dla młodszych koleżanek i kolegów przygotowały uczennice klasy 7 b – Karolina Piela i Marcelina Stygienko oraz uczennice klasy 3 d – Kamila Jasik, Wanesa Szulc oraz Nikola Wroza. Pierwszoklasiści dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o modzie na przestrzeni wieków. Stroje w czasach starożytnego Egiptu, średniowieczne, ubrania w epoce elżbietańskiej czy barwne stroje noszone w latach 70 –tych oraz zmiany, jakich dokonała Coco Chanel, to tylko niektóre poruszone zagadnienia. Lekcja urozmaicona została kolorowymi ilustracjami oraz rekwizytami, które dzieci mogły przymierzyć. Wrażenia gospodarzy po zajęciach? „Dane nam było gościć uśmiechnięte, ciekawe świata dzieci, aktywnie uczestniczące w lekcji|”.
 Z wychowawcą klasy i pierwszoklasistami ustaliliśmy, że ich spotkanie z modą to wstęp do cyklicznych spotkań z historią, które będziemy dla nich przygotowywać.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 290, W tym miesiącu: 7695, Wszystkich: 437731