Powitanie wiosny w rytmie reagge i hip – hopu

Jak tradycja każe, pierwszy dzień wiosny 21 marca został powitany przez uczniów nie w szkolnych ławach, lecz na radosnej imprezie. W  krapkowickim kinie zorganizował ją dla młodzieży mieszkający w naszym mieście artysta ARCI – Artaszes Barojan wraz z przyjaciółmi. Uczniowie z naszej szkoły i innych placówek gminy bawili się w rytm słonecznego reagge i energetycznego hip – hopu, mogli też sprawdzić swą muzyczną wiedzę w konkursach zorganizowanych przez artystów. Muzycy udzielili także publiczności  błyskawicznego kursu tańca hip-hopowego, a marzącym o karierze didżeja – lekcji scratchu.

Koncert miał również bardzo ważny walor edukacyjny -  artyści zadbali o to, by wraz z dawką pozytywnej, muzycznej energii przekazać nastolatkom cenną, życiową wiedzę popartą doświadczeniem. Wykorzystując własne, niełatwe przeżycia ARCI przestrzegł młodzież przed wejściem na drogę uzależnienia od niebezpiecznych używek. Opowiedział, jak łatwo stracić kontrolę nad własnym życiem i niepowtarzalne możliwości, które niesie ono dla każdego z nas. Zachęcał  też do pogłębiania swoich zainteresowań i przekonywał, że każdy człowiek jest wartościowy i nosi w sobie wiele talentów  tylko trzeba je odkryć. Dzieląc się swymi przemyśleniami i muzyką, przekazał uczniom olbrzymią dawkę nadziei, optymizmu, pozytywnej energii i motywacji do życia.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 106, W tym miesiącu: 8569, Wszystkich: 410075