Krakowski jarmark bożonarodzeniowy

Dnia 14.12.2017 gimnazjalne klasy: 2c, 2d i 3b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krapkowicach pojechały do Krakowa. Będąc tam uczniowie udali się najpierw do smoka wawelskiego, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Potem wszyscy przeszli na Zamek Królewski na Wawelu (miejsce, w którym chowano Królów Polski), aby przyjrzeć się jemu z bliska. Kolejnym punktem programu był pałac Arcybiskupi z „oknem papieskim” oraz Bazylika św. Franciszka z Asyżu. Na tym dzień się nie skończył! Cała grupa zobaczyła z bliska Rynek Krakowski, a przy tym sukiennice, wieżę Ratusza, pomnik A. Mickiewicza oraz Rynek główny z Kościołem Mariackim. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się jarmark bożonarodzeniowy na Rynku Głównym Krakowa. Tam grupa mogła zasmakować różnych pyszności regionalnych, przyjrzeć się z bliska różnorodnym, pięknym rękodziełom, które wykonane były przez tamtejszych artystów. Uczniowie PSP1 poznali bliżej bardzo ciekawe i piękne zabytki Krakowa, ponadto poczuli zapach zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W świątecznych nastrojach wszyscy wrócili do Krapkowic w godzinach wieczornych. Opiekę nad grupą sprawowały p. Katarzyna Dziura, p. Anna Majak oraz p. Sylwia Tupko.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 841, W tym miesiącu: 12294, Wszystkich: 413800