STRIEZELMARKT DRESDEN NEU ERLEBEN

8 grudnia 2017r. uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjalnych PSP nr 1 poznawali uroki Drezna. Na początku zwiedziliśmy dziedziniec zamku Zwinger. Mieliśmy okazję zobaczyć panoramę Drezna z tarasu. Urokliwe widoki podziwialiśmy nad rzeką Łabą. Następnie przeszliśmy starówką na najstarszy jarmark Niemiec - Streizelmarkt, gdzie uczniowie oglądali stragany i smakowali tradycyjne potrawy takich jak currywurst, bratwurst, pierniki. Podszkolili się także w języku niemieckim jak i angielskim. Uczniowie otrzymywali zadania, które polegały na rozeznaniu się w terenie, zadawaniu pytań w języku niemieckim lub angielskim, np. Jak dość do …? (Wie komme ich …? Gdzie znajduje się …? Wo befindet sich? itp. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z obu języków obcych! W drodze do autokaru zobaczyliśmy kościół Frauenkirche. Wszyscy pełni miłych wrażeń i w przedświątecznych nastrojach wrócili cali i zdrowi późnym wieczorem do domów.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 499, W tym miesiącu: 6014, Wszystkich: 407520