Z wizytą we wrocławskim Pałacu Królewskim

24 października chętne osoby z klas piątych i szóstych wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Uczniowie zwiedzili wystawę „Waldemar Świerzy kontra Jan Matejko”. Uczniowie porównali 49 portretów władców słynnego polskiego grafika profesora Waldemara Świerzego z rysunkami Matejki sprzed ponad stu lat. Oglądanie portretów okraszone było ciekawymi opowieściami z dużą dawką humoru dotyczącymi niektórych władców. Część dziewcząt pokusiła się o wybranie najprzystojniejszego z władców w oparciu o wizerunki Matejki i Świerzego. Zwycięzcą okazał się Bolesław Kędzierzawy. Prócz wspomnianej wystawy w Pałacu Królewskim we Wrocławiu uczniowie byli gośćmi wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, czyli Hydropolis. Dzięki technologiom multimedialnym, interaktywnym instalacjom i dotykowym ekranom uczniowie dowiedzieli się czegoś więcej o wodzie, która ukazana została z różnych perspektyw.  Opiekę na wycieczce sprawowali: Pan Łukasz Hendzel oraz Panie: Elżbieta Majewska, Jolanta Papierniak, Beata Zielińska oraz Olga Żur. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Statystyka odwiedzin: Dziś: 240, W tym miesiącu: 8111, Wszystkich: 438147