Kolekcjonerzy Wiedzy – Mistrzowie Eksperymentów 2016/2017

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/ 2017 rozpoczęły się w naszej szkole  warsztaty przyrodniczo- eksperymentalne w ramach projektu unijnego „Kolekcjonerzy wiedzy– mistrzowie eksperymentów”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas II a, III b i IV a i IV b.

W trakcie zajęć uczniowie oswajali się z naukowym podejściem do rozwiązywania problemów badawczych dotyczących  przyrody i  występujących w niej zjawisk. Poprzez eksperyment przyrodniczy, doświadczenia i obserwacje szukali odpowiedzi na ważne pytania. Obserwowali  wpływ czynników zewnętrznych (np. światła, temperatury, zasolenia wody...) na rozwój roślin,  odkrywali na nowo świat owadów oraz istnienie promieni UV. Dowiedzieli się jak niekorzystny  jest wpływ dziury ozonowej na organizmy żywe i jak temu zaradzić. Badali zjawisko tęczy i wykonywali doświadczenia z krążkiem Newtona. Poznali zapach burzy oraz tajemnice świata bakterii. A wszystko po to, by   w atrakcyjny sposób dowiedzieć się trochę więcej o otaczającym nas świecie i poczuć się jak prawdziwy naukowiec.

Po wakacjach zapraszamy kolejnych ciekawych świata uczniów do zgłębiania tajemnic przyrody.

Katarzyna Pogrzeba

Foto galeria: