VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

W piątek 30.09.2016r. w naszej szkole odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie egzaminowali dorosłych pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Egzaminatorzy sprawdzili znajomość tabliczki mnożenia  u Pani Dyrektor i Wicedyrektor – zdały celująco.  Pod opieką pani Moniki Czernek  patrole wyszły na miasto gdzie przechodnie mogli się zmierzyć ze swoją znajomością tabliczki mnożenia. Mieszkańcy z uśmiechem podchodzili do inicjatywy i chętnie brali w niej udział. W ciągu dnia uczniowie klas III – VI również się sprawdzali w szkole. Brali udział w zabawach rzucając dwukrotnie  kostką do gry, otrzymaną liczbę oczek musieli pomnożyć przez siebie i tyle razy skoczyć na skakance. Była to świetna zabawa i nauka, ponieważ dzieci, którym nie udało się za pierwszym razem zdać bezbłędnie ćwiczyły  tabliczkę i podchodzili do egzaminu jeszcze raz, bo zależało im na zdobyciu odznaki  „Mistrza tabliczki mnożenia”.

Za rok ponownie przyłączymy się do akcji bo najlepsza jest nauka przez zabawę.

Foto galeria:
VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - galeria