×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera

Dzień bezpiecznego internetu

Drodzy rodzice,

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcamy do zapoznania się z ulotką na temat tego, co dzieci i młodzież oglądają w popularnym serwisie YouTube. W ulotce znajdą Państwo wyjaśnienie podstawowych pojęć, takich jak: prank, vlog, challenge, haul itp. Dowiedzą się z jakimi problematycznymi treściami dzieci mogą się zetknąć na You Tube oraz jak reagować na problem związany z nadużywaniem czasu spędzanego w sieci.

Poniżej znajduje się link do ulotki:

https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Co-moje-dziecko-robi-na-youtube-ULOTKA-FIN.pdf

Zachęcamy również do zapoznania się ze stroną internetową na temat systemu PEGI.

Czym jest więc system PEGI?

Branża producentów i dystrybutorów gier porozumiała się w skali całej Europy i stworzyła wspólny system klasyfikacji gier o nazwie PEGI (Pan European Game Information). System PEGI oparty jest na dwóch rodzajach oznaczeń – dotyczących wieku oraz rodzaju treści. PEGI jest systemem dobrowolnym – nie opiera się na przepisach prawa państwowego czy unijnego, ale stanowi formę samoregulacji. Producent czy dystrybutor gier sam podejmuje decyzję o przystąpieniu do PEGI. W praktyce niemal wszyscy liczący się producenci i dystrybutorzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Producent gry sam podejmuje decyzje dotyczące klasyfikacji wprowadzanych przez siebie na rynek produktów, czyli o tym, jakie nadać im oznaczenia. Podlega to jednak kontroli – jeśli ktokolwiek (np.  rodzic) uzna, iż klasyfikacja jest niewłaściwa, może zgłosić to do organizacji ISFE, która zarządza systemem PEGI.

Więcej na temat znaczenia konkretnych symboli znajdą Państwo otwierając poniższy link.

https://pegi.info/pl

Ponadto zachęcamy do obejrzenia wspólnie z dziećmi krótkiego filmu na temat uzależnienia dzieci, ale również i dorosłych od telefonów, tabletów, komputerów.

https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Krapkowicach
47-300 Krapkowice | ul. Szkolna 3 | tel. +48774460395
Statystyka odwiedzin: Dziś: 382, W tym miesiącu: 2822, Wszystkich: 2228920

Deklarcja Dostępności