IV WIECZÓR Z MATEMATYKĄ

Po raz czwarty w dniu 17.06.2016 odbył się IV Wieczór z Matematyką w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Krapkowicach zorganizowany przez p. Monikę Czernek, p. Ilonę Pękalską oraz p. Jolantę Honczia. Zabawa  trwała od godz. 17.00 d0 godz. 22.00. Brali w niej udział uczniowie klas IV-VI.

W trakcie wieczoru uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każda  grupa miała do rozwiania krzyżówki matematyczne, sudoku, rebusy matematyczne, układanki logiczne. W miedzy czasie uczniowie tworzyli plakaty na temat postaci sławnych matematyków: Pitagorasa, Talesa, Archimedesa.

Oprócz zadań matematycznych dużą atrakcją okazało się ułożenie piosenki o matematyce. Na koniec odbył się konkurs 1z 10 dotyczący wiedzy matematycznej.

Spotkanie uprzyjemniła przerwa na pizzę.

Był to kolejny bardzo miły wieczór, gdzie matematyka okazała się przyjacielem a nie wrogiem.

Do zobaczenia za rok. Pozdrawiamy organizatorzy.

Foto galeria:
IV WIECZÓR Z MATEMATYKĄ - galeria